Srpen 2013

Není zahrádka jako zahrádka

19. srpna 2013 v 18:16 | Dani |  kam v Brně a okolí
Zahrádky jsou určitě různé, na venkově to budou spíš zahrady s ovocnými stromy, zeleninou, květinami, pejskem, kočičkou, králíky... Ne že by ve městě takové zahrady nebyly, ale když se řekne, že se jde na zahrádku, není mnoho pochyb o tom, že to nebude klasická zahrada. Jednu takovou zahrádku jsme si v letošním mimořádně horkém a dlouhém létě skoro "adoptovali". Je to tzv. studentská kavárna, ceny jsou tu velice příjemné a zahrádka prý patří k nejhezčím v Brně. No posoudit můžete sami. Cafe Podnebi se nachází přímo pod parkem hradu Špilberk.

Tady je ještě prázdno, ale to jen proto, že jsme přišli brzo, když jsme odcházeli byly již všechny stoly obsazené.


V kavárně ve všední dny nabízejí i menu. Takže tady je obědová polévka (tentokrát s červenou čočkou) a zapačený hermelín.


Na této zahrádce jsme se byli dnes symbolicky rozloučit s letošními tropickými teplotami.

Takový pokus o deníček

14. srpna 2013 v 15:28 | Dani |  jen tak
aneb CO DĚLÁTE, KDYŽ JSTE JEDNOU SAMI DOMA?
a nebo ještě lépe: aneb MOJE NEŘESTI

- vybírala jsem si seriál, nakonec vyhrál BANSHEE, pokud máte rádi temně psychologické, napínavé seriály s trochu kriminální zápletkou, tak vřele doporučuji. Je tedy možná drsnější, což normálně moc nemusím, ale tady mi to nevadilo. Hlavní hrdina je hodně charismatický bývalý zloděj, který si hraje na šerifa (ovšem klasickou kriminálku nečekejte). A nenechte se odradit tím divným holičem, v druhém dílu skoro není :-)
Pokud chcete ale raději něco žensky milého, tak co třeba Hart of Dixie, to by se mohlo líbit... A nebo úžasní Suits, ty dokonce dávají na Prima Cool pod názvem Kravaťáci.

-otevřela jsem si k tomu plechovečku drinku z vodky Finlandia a brusinové šťávy, který jsem chtěla ochutnat a naprosto skvělé.

- objednala jsem si v jednom internetovém obchodě pár vzorků parfémů. Už jsem celkem dlouho odolávala, ono to taky něco stojí a když bydlíte ve městě, tak je jednodušší zajít zkoušet do nějaké parfumérie. Parfém teď žádný nepotřebuji, mám jich několik, ale dostala jsem k narozeninám malý kabelkový obal a tak jsem se rozhodla, že ho naplním některým ze vzorečků a ne z parfému. Už jsem se na vybírání vzorečků těšila jak malé dítě.

Co vy, máte nějaký oblíbený parfém?

- A zase jsem nevydržela a šla brzo spát...

Večerní (či noční?) koupání

7. srpna 2013 v 22:23 | Dani |  kam v Brně a okolí
Přiznávám, jsem hrozná zmrzlina a tak jsem zatím nikdy na večerní koupání nechodila. Jenže to příšerné vedro mě donutilo trošku změnit zvyky a vyrazit právě až po sedmé večení hodině, kdy toto koupání na Kraví hoře začíná. (Pro neznalé co je Kraví hora: jedná se o velký přírodní park nedaleko od centra. Zde se kromě sportovišť nachází i hvězdárna). Voda byla docela teplá, lidí v bazénu ještě stále příliš mnoho, takže se moc plavat nedalo. Zaplavala jsem si dvakrát, ale samozřejmě už mi moc teplo nebylo... no a pak přišlo teprve to pravé kouzlo tohoto plavání, které mě hodně překvapilo. O půl deváté se rozsvítilo podvodní světlo a začala hrát hudba, rychle se stmívalo a bazén byl čím dál tím víc osvícený, protože jiné osvětlení kolem bazénu není. Koupaliště je na kopci, takže nechybí ani výhled na velkou část Brna včetně hradu Špilberk. Opravdu krásný romantický zážitek.

zdroj:net.

Luhačovice

1. srpna 2013 v 20:35 | Dani |  jen tak
Pár dní v Luhačovicích, vedro, užívání si atmosféry, pití minerálky a koupání v krytém bazénu, který od naší poslední návštěvy stihl vyrůst na místě letního koupaliště v Bílé čtvrti.
Nejznámější je určitě architektura Dušana Jurkoviče, ale nebyl to jediný významný architekt, který poznamenal vzhled Luhačovic.


Nejvzdálenější pramen Aloiska vyvěrá v parku nad Bílou čtvrtí, kterou projektoval architekt Bohuslav Fuchs a to včetně venkovního koupaliště.Fotky jsou jen z mobilu, takže nejsou úplně dokonalé, ale důležitější budou stejně vzpomínky Mrkající