Srpen 2012

Do Vídně s foťákem?

31. srpna 2012 v 20:48 | Dani |  jen tak

Tenhle článek nebude až tak o Vídni, jako spíš o fotografování.
Musím přiznat, že zase až tak vášnivá fotografka nejsem. Tedy ono mě to baví, ale bohužel spíš jako zábava v situacích, které jsou relativně "nudné", což cestování a poznávání není, takže pak paradoxně právě z těch nejzajímavějších míst mám nejmíň fotek.

A jak jste na tom s focením vy?

Muž má celkem solidní foťák, který si občas půjčím a nafotila jsem s ním prakticky všechny fotky, které zde zveřejňuji. Dcera má takový nic moc kompakt a s ním jsem fotila v Lednici. Ale co Vídeň? Když jsem se muže zeptala, jestli bere foťák, tak řekl, že ne, že jeho mobil dělá dost pěkné fotky. Nakonec mu musím dát za pravdu. Když si měl vybrat služební mobil, tak si zvolil tentýž jako má dcera, no a právě tu jsem donutila ať udělá ve Vídni alespoň pár fotek. Takže jsem byla dost překvapená, jak hezky vyšla fotka z předchozího článku o cestě do Vídně, je totiž z mobilu. Moc dalších fotek z Vídně už tedy nebude, foťák jsme sebou neměli, ona to ostatně už byla několikátá naše cesta, takže je vyfocené jen to, co mě zaujalo natolik, že jsem přesvědčila dceru k focení...

Ještě jeden pohled na moderní čtvrť z mostu přes DunajA věřili byste na co všechno dokáží lidé stát frontu?


Sobota a cesta do Vídně

30. srpna 2012 v 20:22 | Dani |  jen tak
Na poslední srpnovou sobotu jsme naplánovali výlet do Vídně. Jeli jsme autobusem Student Agency, což je velice pohodlné a téměř luxusní cestování za skvělou cenu, ale i ono má své mouchy. Po minulé cestě do Prahy, kdy měl hned za Brnem autobus poruchu, jsme ani teď neunikli problémům. Nicméně tehdy to vyřešili celkem rychle, obrazovečky s vybraným videem fungovaly, takže jsem jen litovala, že jsem si přece jen nepustila film Počátek, který je na jednu cestu příliš dlouhý, ale s oním přibližně hodinovým zpožděním by se stihl. No nicméně mnou vybraní Správci osudu také nebyli vůbec špatní. Bylo to sice maličko něco jiného než jsem čekala a Hollywood se přece jen nezapřel, ale určitě jeden z nadprůměrných romantických filmů.

Tak zpět k cestě do Vídně... Teď jsem si tedy pustila film Počátek s tím, že ho dokoukám cestou zpět. A film mohu vřele doporučit, dojem byl velice dobrý i přes přerušované sledování a závěrečné problémy při cestě zpět, kdy video nejdřív každých pět minut vypadávalo. Cesta tentokrát byla opravdu hodně zajímavá a zvláštní, připadala jsem si jak při cestování časem zpět k našim socialistickým zážitkům. Rakouská policie, tedy pravděpodobně spíš celníci, totiž na hranicích kontrolovala a co se nestalo, v našem autobuse cestovala skupinka zahraničních studentů, která neměla potřebné doklady. Ono to asi s tím volným pohybem nebude tak slavné. Takže další asi hodinové prodloužení cesty, tentokrát však bez sledování filmů, zato s asi čtvrthodinovou možností opuštění autobusu. Nakonec doklady překontrolovali všem a mohli jsme konečně vyjet.

Do Vídně jsme tedy dorazili o hodinu později a bez mapy si to zamířili k Dunaji s tím, že centrum bude asi tam. No nebylo. Ale výhled na Dunaj i moderní čtvrť byl fantastický, takže jsem té zacházky nelitovala.
Po návratu na místo, kam jsme dojeli autobusem, což bylo u Prátru, se muž šel k pokladně zeptat, kde je centrum a ochotná paní pokladní nám věnovala mapu. Tehdy nám došel náš omyl, on má totiž Dunaj několik ramen. Takže jsme se vydali konečně na zaslouženou vycházku po centu Vídně...

Bienále Brno 2012

30. srpna 2012 v 8:07 | Dani |  události
V Moravské galerii je další ročník Bienále, zašli jsme se podívat na soutěžní část v Uměleckoprůmyslovém muzeu. V přízemí jsou na paletách vystaveny plakáty, dál tu naleznete časopisy a katalogy, v prvním poschodí i knihy. Skvělé relaxační odpoledne.

Moravská galerie Brno, Mezinárodní bienále grafického designu Brno 2012
21/6/2012 - 28/10/2012

Ráno

29. srpna 2012 v 8:24 | Dani |  jen tak

Můj ranní výhled z okna.
Prodloužený víkend v Lednici

27. srpna 2012 v 15:19 | Dani |  jen tak
Na náš letošní druhý prodloužený víkend jsme jeli do Lednice. (Ten první byl do Prahy, kde nás nechali přespat příbuzní.) Jeli jsme vlakem, což je rychlé a pohodlné. I s přestupem na autobus, kterým ujedete podledních pár km, to trvá hodinku. Takže příjemné překvapení. A vůbec celý výlet byl opravdu povedený, krásné městečko, nádherný zámek se zahradou, velice horké počasí, které sice nebylo tak úplně na procházky nejlepší, nicméně k večeru se výrazně ochladilo a my si připadali v krásném večeru téměř jak na dovolené u moře, kde je asi taky ze všeho nejlepší právě ona večerní procházka.
Ráno v Praze

17. srpna 2012 v 7:44 | Dani |  jen tak
Nad tímto titulkem jsem trošku váhala. Pravda je, že si pod pojmem ráno představuji tak šestou, sedmou hodinu, nicméně moje zážitky z hodin už skoro dopoledních odpovídají spíš onomu časnému ránu. Takže prostě Praha má své ráno trošku delší (a vlastně ono to asi nebude v Brně jiné).

Jaké je tedy ráno v Praze?

Pokud toužíte po nazalidněném Karlově mostě, klidně se tam vydejte kolem půl jedenácté v sobotu dopoledne a to i za hodně teplého dne. Potkáte jen pár turistů a hrstku prodavačů a malířů, kteří právě vybalují své krámky. Spokojená byla i dcera, která původně na Karlův most odmítala jít a argumentovala tím, že se nehodlá prodírat davy turistů.

Naopak samotné centrum Prahy, tedy ulici Na Příkopě, k ranní procházce moc nedoporučuji. Kolem deváté ráno byla ulice naprosto liduprázdná, potkali jsme jen skupinku turistů z Japonska, ale bez turistů to byla naprosto obyčejná nezajímavá ulice, úplně ztratila své kouzlo. Tohle pro mě byl takový překvapivý zážitek, jak nám ten zvláštní dojem z Prahy asi z velké části dělají i turisté Smějící se

Do Prahy jezdíme v posledních letech docela často a ještě nás stále neomrzela.

Boskovice

6. srpna 2012 v 8:01 | Dani |  kam v Brně a okolí

Každý rok jezdíme na tradiční výlet do Boskovic. Je tu zámek se zahradou a skleníkem, staré město, židovský hřbitov, čajovna, kafírna ....