Škatule, škatule, hejbejte se

12. července 2012 v 14:24 | Dani |  jen tak
Jsou tu prázdniny a s nimi i v Brně nejoblíbenější pohybově-orientační hry. Hned v úvodu ale musím vyjádřit politování, že tentokrát se naši radní moc nevytáhli. Totiž tak námi oblíbená překážková dráha ve středu města nebude. No budiž, uznávám, že po loňském mega obrovském a mega úspěšném ročníku letošní (?) pauzu radním odpustíme. Ona se jasně taková náročná dráha se stále se pohybujícími překážkami nedá vymyslet na každý rok. Je jistě obtížné opakovat loňský úspěch, kdy i otrlí a každoročními povinnými překážkovými běhy zocelení brňáci nevěřícně tápali v systému uzavírek ulic, kdy k přejití na druhou stranu bylo potřeba nejen ujít 300 m tam a zpět, ale také dávat pozor kudy uzavírky obejít, protože cesta, která tu byla ještě včera, nemusela být i dnes.

Tak alespoň, že nejsme ošizeni o druhou nejoblíbenější hru tedy o Škatulata, škatulata, hejbejte se aneb najdi si kam jede tvůj spoj a z které zastávky. I tentokrát si však musím postěžovat, opravují se koleje pouze na menším uzlu, jakým je "Mendlák" a dokonce tudy projíždí trolejbusy i autobusy beze změn. Tudíž se změny týkají jen čtyř tramvajových linek, fakt slabé. Takto se asi k lepší kondici a zvýšení orientačních schopností obyvatel Brna moc neprobojujeme. Na rozdíl od nás cestujících, kteří jsem tak ubohým průběhem pohybově- orientačních her po právu znechuceni, z toho mají radost alespoň revizoři, kteří konečně mohou dělat svou oblíbenou činnost a nemusí stát na hlavních dopravních uzlech a radit zmateným cestujícím kam právě přenunuli jejich zastávku a který že spoj jede kam. I když na druhou stranu, taková lekce slušného chování, jim taky určitě neublížila.

Ale zase musím radní pochválit, že si přece jen uvědomili, že nám bude každoroční výzdoba středu Brna zátarasy chybět a nějaké na náměstí Svobody umístili. Tentokrát však nelemují výkopy, ale výstavu pískovcových soch.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | 13. července 2012 v 6:29 | Reagovat

Chystáme se do Brna koncem července, to bychom si toho mohli ještě užít?

2 danielinama danielinama | 13. července 2012 v 8:03 | Reagovat

Nikde nemůžu najít, jak dlouho výstava trvá. Někde jsem to datum četla, nějak se mi plete, že je to datum někdy ke konci července, ale opravdu teď nevím. Jen jsem našla informaci, že životnost soch je několik týdnů a příroda sama rozhodne, jak dlouho výstava potrvá .-)

3 Babeta Babeta | Web | 16. července 2012 v 14:37 | Reagovat

Ani bych se nedivila, kdyby to byly pískové sochy, které přes noc šprýmaři vyrobili z vykopaného písku u stavebních jam. :D Brno je svými výkopy a opravami celkem pověstné, a jeden rok v jedné takové vykopané opravované ulici šprýmaři přes noc vystavěli z odložených kostek dláždění docela zajímavé obrazce. Viděla jsem to kdesi na netu.:) Jinak nic se neboj, ani ostatní města o prázdninách s dopravními výlukami díky přestavbám a opravám za Brnem nezaostávají. :D
Nojo, když někdy se to udělat musí. :)

4 danielinama danielinama | 16. července 2012 v 17:39 | Reagovat

Babeto, jednalo se o takový spontální hepening při akci Muzejní noc a vznikl před Umělecko průmyslovým muzeem.
Sochy na náměstí Svobody vznikly v rámci  Mezinárodního uměleckého projektu Golden Sand Festival.
Pokud je Brno proslavené svými výkopy, tak bych se ale ani nedivila :-)

5 Babeta Babeta | Web | 16. července 2012 v 19:26 | Reagovat

[4]: Díky za dovysvětlení. :) Ono to běhalo tehdy internetem bez jakéhokoli podrobnějšího komentáře. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama