Romantické filmy

10. července 2012 v 16:56 | Dani |  jen tak
No musím připustit, že když jsem se tu včera ptala, zda se Vám líbí Prázdniny v Římě, že mě téma romantických filmů přinutilo k trošku hlubšímu zamyšlení. Co tedy já a romantické filmy? Přiznávám, mám je hodně ráda. Možná je to podivné, protože jsem takový ten hodně logický typ, možná ale ne, protože city právě vyvažují onu občas až unavující logičnost. Tak jistě, ne že by romantické filmy byly vysloveně nelogické, ale přece jen mnohdy musíte přistoupit na trochu jinou optiku pohledu na reálný život. Jenže u tohoto žánru asi právě něco takového čekáte, snad proto jsou ideální i pro toho, kdo normálně vyhledává spíš dokonale logicky zvládnutou psychologii postav.

Asi když se zeptáte, který romantický film mám nejraději, tak bez uvažování vyhrknu Láska nebeská. Je to stejné jako u pohádek, tam taky nemusím přemýšlet a rychle odpovím: "Přece Tři oříšky pro Popelku." Nebudu Vás tady zatěžovat výčtem všech romantických filmů, které se mi kdy líbily (ostatně já si je stejně všechny nepamatuji), nebudu dokonce ani vyjmenovávat ty opravdu nejoblíbenější, ale dovolila bych si zmínit některé, které se mi zdají něčím zajímavé.

V první řadě se tedy vrátím k Prázdninám v Římě, nějak mi přijde, že není zase tolik filmů, které by fungovaly i po tolika letech a ve kterých by hráli herci, kteří by i dnes měli reálnou šanci zazářit. A další, kdo přes řádku let (a tentokrát podstatně delší) dál září, je Jane Austen. Pokud jste četli její knihy a viděli filmy Rozum a cit a Pýcha a předsudek (ty natočené v tomto pořadí), pak mi musíte dát za pravdu, že se velice věrně drží předlohy, přitom jsou tak "realisticky" romantické i v dnešní době. U obou bych pak ještě vyzdvihla z mého pohledu velice zdařilý casting. Zejména tedy u filmu Pýcha a předsudek nejde než nezmínit tak úměrně docela hezkou Keiru (jaká to změna proti krásce z Lásky nebeské), introvertního Matthewa MacFadyena (ano pro mě byl totiž pan Darcy vždy typický, pro hodně lidí příliš nečitelný - ve smyslu neodhadnutelný, introvert) a vůbec řadu dalších postav přes rodiče, nejmladší sestru atd. atd. No fajn, třeba mě napadnou ještě jiné něčím zajímavé romantické filmy, ale tak zatím stačí. Zmíním se jen o dle mého nejpřeceňovanějším romantickém filmu a tím je Titanic. Co na něm všichni tak mají?

A co vy a romantické filmy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | Web | 12. července 2012 v 18:40 | Reagovat

Já mám romantické filmy taky ráda, ale musí být taky trochu chytrý. Pýcha a předsudek - na tom jsem byla dokonce 2x, což je na mě div. A co takhle P.S. I Love You? Taky 2x, dokonce jsem vytáhla manžela a LÍBILO  SE MU TO.

2 danielinama danielinama | 12. července 2012 v 19:56 | Reagovat

Tak jo, přiznávám, P.S. I Love You jsem se zcela záměrně vyhla. Obecně se filmům s tématem smrti nějak nevyhýbám (viz. např. 21 gramů) ale to spojení romantický film a smrt nějak prostě nevyhledávám, nesedí mi to.

3 Katka Katka | 13. července 2012 v 6:26 | Reagovat

Možná jsi neudělala až tak dobře. Tam není vsazeno na kontrast, ale na vtip, hudbu, krásný lidi i krajinu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama