Dilema čtenáře detektivek - Ještě jednou

4. června 2012 v 16:37 | Dani |  knihy
Jak jsem posledně zmínila, ve snaze najít kriminální žánr mimo klasické detektivky, jsem zavítala do moderní fantasy.
Na řadě byla Patricia Briggs. Přečetla jsem první díly z jejích sérií, jednak z ukončené série s Mercy Thompsonovou, jednak z nové série Alfa a Omega. Oba díly si časově odpovídají, mezi jejich napsáním však uběhlo několik let.

Patricia Briggs - Měsíční píseň
Oproti jiným sériím, které jsem zmiňovala, rozhodně posun k lepšímu. Takhle hrdinka se konečně chová jako žena. Pro příběh jsou důležité i postavy vlkodlaků, ti jsou popsáni poměrně realisticky, jsou tu pouze zesíleny lidské vlastnosti, psychologie těchto postav je myslím zpracována velice dobře. Samotný příběh má detektivní zápletku, která sice není až tak složitá, nicméně kroky k odhalení jsou mnohdy naznačovány přes úvahy hlavní hrdinky, což mě osobně sedí.

Závěr: Knížku si jako detektivku klidně přečtěte.

Patricia Briggs - Štvanice
Kniha již není napsána v první osobě, hlavních postav je tu tedy více a občas je poznat, že autorka již navazuje na charaktery, které popsala v sérii s Mercy a ne vždy to bude k prospěchu knížky. Samotný příběh se soustředí hlavně na dvojici vlkodlaků Annu a Charlese. I když mezi nimi vznikne téměř osudová láska na první pohled, není jejich vztah tak rychlý a jednoznačný jak by se mohlo zdát. Později se do příběhu přidává stále výrazněji nadpřirozený prvek. Celou knihu zahajuje původně samostatná povídka Alfa a Omega, děj je zajímavý, ale ne tak plynulý, netuším, zda za to může autorka či překladatelka, ale se začátkem nové knižní části tento problém mizí.
Závěr: Tato kniha (a nejspíš i chystaná série) opouští kriminální žánr s fantasy prvky, který měla prvně zmíněná série s Mercy, převažuje tu milostný a nadpřirozený prvek. I tady je však, až na úplný závěr, vše poměrně realistické.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama