Dilema čtenáře detektivek - 2. díl Čím? shrnutí

22. května 2012 v 16:50 | Dani |  knihy
Čím tedy doplnit klasické detektivky? U těchto fantasy kriminálek bude vždy záležet na tom, co dalšího ještě snesete jako přívažek ke krimi ději a to bude nejspíš hodně individuální. Musím říct, že na každé knize ze všech zmíněných sérií mi sice něco vadilo, nebyly však rozhodně horší než průměrná detektivka. Teď jsem se konečně v knihovně dostala ke knihám Patricie Briggs a začínám mít pocit, že tohle by konečně mohla být rovnocenná konkurence k těm nadprůměrným kriminálkám, ale uvidíme nehodlám to zakřiknout.

Musím ještě zmínit jednu sérii (tentokrát není z knihovny)

Suzanne Collins a její Hunger Games
Dystopie YA (mladý dospělý)
Suzanne Collins vsadila na mírné střídání žánrů, v každé knize převažuje trochu jiný.
Aréna smrti má asi nejblíž k trilleru, Vražedná pomsta má pak dost prvků z kriminálek a Síla vzdoru z válečného románu. Suzanne Collins by se ale nejspíš psaním kriminálek neuživila, tyhle scény jsou absolutně průhledné a kam směřuje její popis dvou totalitních režimů také snadno pochopíte, ale knihy jsou napsány úžasně čtivě a nedovolí vám přestat číst dokud je úplně nezhltnete (já četla všechny tři díly tři dny!).

Závěr: Tuhle sérii nedoporučuji číst jako detektivku. Nápovědy jsou velice rychle rozpoznatelné a pokud vás pak zajímá, zda jste je správně odhadli, budete z průhlednosti zápletek zklamáni. Celý děj je však perfektně poskládaný, příběh vás chytne a nepustí, byla by opravdu velká škoda si knihy nepřečíst a vůbec nehleďte na zařazení YA.
Jedna z nejlepších sérií na jakou můžete narazit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama