Dilema čtenáře detektivek - 2. díl Čím?

22. května 2012 v 15:38 | Dani |  knihy
Jak už jsem se tady zmínila, dostihl mě nedostatek kvalitních detektivek a tak jsem se rozhodla prozkoumat knihovnu a najít detektivní žánr mimo klasickou kriminální literaturu. Zaměřila jsem se na moderní fantasy a zde je průzkum sérií z pohledu čtenáře detektivek.

Petra Neomillnerová a její Tina Salo
Můj první pokus o nalezení detektivky mimo kriminální žánr, proto možná budu k této sérii vlídnější, než by si zasloužila, protože jsem při jejím čtení ještě netušila, co od žánru vlastně čekat. Sérii jsem vybrala náhodně, protože byla jediná u které v daném žánru byl v knihovně 1. díl. Postupně jsem si půjčovala i další, které do té doby vyšly, nejnovější jsem už nečetla.
Příběh je napsán poměrně realisticky, na můj vkus trošku akčněji, překvapivě je to však spíš plus. Hlavní postava, upírka Tina, je popsána dobře, je sympatická, i když musím říct, že jsem si tuhle postavu nijak mimořádně neoblíbila. Je v rámci upíří komunity jedinečná, přesto jsem úplně nepochopila chování ostatních k ní, místy jako by popíralo předem nastavená pravidla a objev Tinina otce je nejslabší částí série.

Závěr : Pokud jste čtenáři klasických detektivek, pak tuto sérii můžete zkusit. Obsahuje prakticky totožné prvky jako průměrná detektivka a bude tedy záležet spíš na tom, zda překousnete (pro mě místy podivně nastavené) vztahy v upíří komunitě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama